Корисні посилання

Бібліотеки світу

www.loc.gov

Бібліотека Конгресу США.
Одна з найбільших бібліотек світу. Розташована у Вашингтоні. Є науковою бібліотекою Конгресу США, обслуговує урядові органи, дослідницькі установи, науковців, приватні фірми і промислові компанії, школи.

www.bl.uk

Британська бібліотека (англ. British Library) — національна бібліотека Великої Британії. Закон про її створення шляхом об'єднання бібліотеки Британського музею і ряду менш значущих колекцій було прийнято парламентом у 1972 році; нова будівля бібліотеки в Лондоні відкрилася 1 липня 1973 року. Одна з найбільших бібліотек світу (кількість одиниць зберігання перевищує 150 млн).

www.dnb.de

Національна бібліотека Німеччини (нім. Deutsche Nationalbibliothek (DNB)) — центральне сховище друку та національний бібліографічний центр Федеративної Республіки Німеччини. Завдання бібліотеки: створення вичерпного документного архіву безтермінового збереження літератури Німеччини та німецької екстеріорики (германіки); популяризація німецької та німецькомовної літератури та культури.

www.rsl.ru

Російська державна бібліотека.
Історія, довідкові дані, послуги, що надаються. Фонди бібліотеки, електронний каталог. Науково-дослідна діяльність, проекти, публікації. Нові надходження.

www.gpntb.ru


Державна публічна науково-технічна бібліотека Росії.
  Відомості про фонди і послуги. Сторінки проектів. Каталоги і бази даних: опис, доступ. Огляд тематичних конференцій і семінарів.


Російська національна бібліотека, Санкт-Петербург.
Опис фондів, колекцій, видань, рукописів. Електронні каталоги. Інформація про програми, проекти, проведені виставки, семінари. Каталог видань. Довідкові відомості про бібліотеку.

www.nlb.by


Національна бібліотека Білорусі. Історія і структура бібліотеки, правила користування, режим роботи, послуги.

www.library.nstu.ru


"Бібліотека Новосибірського університету" (НГТУ).
 Структура, відвідуваність, річна кніговидача, правила користування, додаткові платні послуги. Інформаційні ресурси і електронні картотеки бібліотеки.

Бібліотеки України

www.nbuv.gov.ua


Національна бібліотека України.

   Історія, структура, бібліотечні фонди, спеціалізовані колекції, публікації, каталоги, бази даних, електронні тексти та ін.

www.nplu.org


Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого

     Бібліотека є провідним державним культурним, освітнім, науково-інформаційним закладом. Це загальнодоступна установа з універсальними за змістом фондами і характером обслуговування населення.

www.4uth.gov.ua


Державна бібліотека України для юнацтва.
     Загальні відомості про бібліотеку, інформація про фонди, перелік послуг, режим роботи.

www.chl.kiev.ua


Національна бібліотека України для дітей.

  Загальні відомості про бібліотеку, інформація про відділи. Режим роботи, календар заходів. Електронний каталог.

www.library.lviv.ua


Львівська національна наукова бібліотека України ім. В. Стефаника.

Бібліотека склалась на базі 84 відомчих і приватних бібліотек Львова і всього західного регіону України. Сюди увійшли бібліотеки Наукового Товариства ім. Шевченка і Народного дому, збірки яких на той час становили близько 500 тис. одиниць збереження,  та численні книгозбірні.

www.odnb.odessa.ua


Одеська національна ордена Дружби народів наукова бібліотека ім. М. Горького.

    Одна з старіших бібліотек України. Представлені загальні відомості про бібліотеку та ії відділи.

korolenko.kharkov.com


Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка.

    Друга за обсягом своїх фондів і одна з найстаріших бібліотек України.  Розгалужена система довідково - бібліографічного апарату ХДНБ містить понад 60 каталогів і картотек у т.ч. електронний, довідково-бібліографічний фонд, автоматизовані бази даних, друковані зведені каталоги та фонд виконаних довідок.

www.dnabb.org


Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Г. Заболотного.

  Єдина бібліотека державного значення з будівництва і архітектури та виконує функції  галузевого депозитарію літератури з питань будівництва та архітектури. 

www.dnpb.gov.ua


Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського.

     На сайті представлена структура бібліотеки, система каталогів і картотек, послуги. Матеріали про В.О. Сухомлинського.

www.dnsgb.com.ua


Державна Наукова Сільськогосподарська Бібліотека Української Академії Аграрних Наук.
   Центру історії аграрної науки, каталог аграрних бібліотек України, науково-методичний центр та багато іншого.

www.gntb.gov.ua/ua


Державна науково-технічна бібліотека України.
 
   Всеукраїнська бібліотека загально-державного значення, входить до бібліотечної системи України та системи науково-технічної інформації Міністерства освіти і науки України.

www.nibu.kiev.ua


Національна історична бібліотека України.

Фонди та пошуково-інформаційні можливості бібліотеки; послуги, що надає бібліотека та новини в галузі її культурно-освітніх ініциатив. Доступ до електронного каталогу; БД з історичного краєзнавства. Огляд електронних ресурсів.

www.library.gov.ua


Національна Наукова Медична Бібліотека.

Національне книгосховище творів друку, державний депозитарій медичної літератури України, провідна спеціалізована установа з питань бібліотечно- інформаційного обслуговування медичних кадрів.

www.cgntb.dp.ua


Центральна державна науково-технічна бібліотека гірничо-металургійного комплексу України.

    У фонді ЦДНТБ повно представлені всі види і типи літератури, включаючи описи винаходів до авторських свідоцтв, каталоги на промислове устаткування і багато що інше. 

libr.dp.ua/


Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека імені Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія.
Духовна скарбниця краю -- так називають одну із найстаріших бібліотек України.

ounb.km.ua/


Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека.
Провідний інформаційний, просвітницький, культурний центр Хмельниччини, одне з найбільших книгосховищ регіону, інформаційно-методичний та координаційний центр з питань бібліотекознавства і книгознавства для бібліотек усіх систем та відомств області.

reglibrary.mk.ua/


Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова.
Миколаївська ОУНБ ім. О. Гмирьова посідає друге місце серед обласних бібліотек за кількістю видань до 1917 р., яких налічується близько 40 тис.




Онлайн-бібліотеки з електронними книжками українською мовою


БІБЛІОТЕКА УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ “УКРЛІБ”


Онлайн-бібліотека УкрЛіб була заснована на зламі тисячоліть - в далекому 2000-му році. Сьогодні вона позиціонує себе як найбільша в інтернеті електронна бібліотека української літератури. За допомогою цього проекту засновники намагаються популяризувати українську мову і культуру та плекати любов до рідної літератури новим поколінням.
У бібліотеці є кілька основних розділів, це “Українська література”, “Світова література”, “Навчання”, “Літературознавство” та “Матеріали російською”. У свою чергу літературні розділи мають підрозділи “Сучасна література”, “Народна творчість”, “Біографії” та “Критичні статті”.
На головній сторінці вказано “Книгу дня”, яку бібліотека пропонує почитати у цей день та розділ “Видатні діячі української літератури”, де можна ознайомитись з біографіею та найкращими творами українських письменників. Також можна поцікавитись, які саме книжки зараз читають інші відвідувачі УкрЛібу. Для цього треба перейти до розділу “Рейтинг творів”, де вказані твори дня, найбільш популярні книжки та останні надходження до бібліотеки.
Книжки можна читати безпосередньо на сайті, або завантажити в найбільш прийнятному форматі: DOCX, RTF, HTML, EPUB, MOBI, PDF.

УКРАЇНСЬКА ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА “LIBRUK”

На ресурсі Libruk зібрано різні за жанром твори українських письменників-класиків та сучасних авторів. Всі книжки поділені на два великих розділи - українська література та світові бестселери. Також існує можливість завантажити на Libruk свої твори, що без сумніву сподобається молодим українським авторам.
На головній сторінці присутній повний перелік авторів, алфавітний каталог та такий незвичний інструмент пошуку, як “Автори за місцем народження”. В цьому режимі авторів книжок можна розшукувати на мапі України. Також для знайомства з життєвим та творчим шляхом письменників України на ресурсі викладені їх скорочені біографіі.
Всі книжки доступні у найбільш популярних електронних форматах FB2, EPUB та MOBI. Останній формат включено у бібліотеку через те, що електронні книжки Amazon Kindle користуються широкою популярністю в Україні через гарне співвідношення ціна/якість. Деякі книжки можна скачати у форматах PDF або DJVU, які більше підходять для читання на настільному компьютері або планшеті.
Окрім цього, книжки можна читати за допомогою інтегрованої онлайн-читалки, яка дозволяє налаштувати під себе відображення тексту та запам'ятовує останню прочитану сторінку.

КНИЖКОВЕ БРАТЕРСТВО “ФЛІБУСТА”

Книжкове братерство Флібуста - це одна з найбільших онлайн-бібліотек в Інтернеті. Цей ресурс спеціалізується на російськомовних книжках, але на його сторінках можна знайти книги будь-якого жанру на всіх європейсьских мовах, включаючи українську. Всього на Флібусті 350 тисяч книжок більш ніж 130 тисяч авторів, при цьому майже 5 тисяч з них українською мовою. Щоб відшукати книжки українською мовою потрібно скористатися відповідним розділом, або вказати при пошуку код “uk” в параметрі “мова”.
Головна перевага Флібусти в порівнянні з іншими онлайн-бібліотеками полягає в тому, що на її сторінках присутні найновіші книжки. До кожного тома додається фото обкладинки, оцінки та коментарі тих, хто вже прочитав книжку. Знайти щось цікаве допоможе розширений пошук та численні рейтинги, до яких включено “Книжки дня”, “Книжки тижня”, а також “Найпопулярніші книжки”, “Найпопулярніші автори” та “Книжки, що отримали найбільше оцінок”.

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА “УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА”



Електронна бібліотека “Українська література” оріентована на студентів, школярів та будь-яких поціновувачів української літератури. На цьому ресурсі є можливість отримати вільний доступ до кращих творів класичної української літератури, з якими зазвичай починають знайомство ще в школі.
Для зручної роботи з матеріалами сайту всі письменники структуровані за алфавітним покажчиком. Вибравши потрібного автора читачу відкриється сторінка зі списком усіх необхідних матеріалів, що відносяться до цього письменника. В цей список входять детальна і скорочена біографії, твори, скорочені твори та перекази, аналіз і характеристики книжок та шкільні твори. Цей перелік допоможе повторити раніше прочитану книжку, підготуватися до ЗНО, або швидше виконати домашнє завдання.
Всі книжки електронної бібліотеки “Українська література” можна читати прямо на сайті, або завантажити в один клік в форматах DOCX, FB2, PDF, DJVU для читання на мобільному телефоні, планшеті або електронній книзі.

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА 

НАЦІОНАЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ ДЛЯ ДІТЕЙ

У фонді Національної бібліотеки України для дітей є багато книжок, які збереглися в країні у одиночних примірниках і зберігаються у зібранні рідкісних і цінних видань. Деякі з них являють собою справжні шедеври книжкової культури періоду другої половини XIX – першої половини XX століття, є й малотиражні цікаві наукові дослідження, які можуть стати у нагоді сучасним вченим.
Доступ до цих книжок мають лише окремі дослідники: книгознавці, мистецтвознавці, літературознавці, художники та видавці. Тому основною метою проекту “Електронна бібліотека НБУ для дітей” є ознайомлення широкого загалу із кращими зразками зібрання бібліотеки в межах існуючого законодавства з авторського права. В планах проекту включення у електронну бібліотеку сучасних книжок, що стане можливим після досягнення відповідних домовленостей з авторами та видавництвами.


Немає коментарів:

Дописати коментар