Діяльність закладу

Інженерно-педагогічний колектив Деражнянського центру професійної освіти щоразу радо зустрічає в стінах закладу колишніх випускників. Хлопці, в часі відпустки, не минають Центр, приходять до керівників, майстрів поспілкуватись, поділитись наболілим, запевнити, що ЗСУ вперто працюють на Перемогу і вірять, що недалекий той час, коли Україна поверне всі свої землі.
Ви – наші захисники, надійна опора держави, затишок наших будинків.
Спасибі, що стали на захист Батьківщини. Нехай сили Ваші міцнішають, а віра у перемогу ніколи не покине хоробре серце. Незламної сили волі, сталевого характеру та стійкості.

Слава Україні - Героям Слава!!!


Працівники ДНЗ "Деражнянський центр професійної освіти" з профорієнтаційною зустріччю завітали до Радовецького ліцею. Олена Романова та Сніжана Бриндзак розповіли про переваги вступу до навчального закладу, організацію освітнього процесу, учнівське самоврядування та дозвілля, перспективи працевлаштування після закінчення Центру.
Дякуємо учням та вчителям за дружню атмосферу!

Навчання заради безпеки!
27 квітня, відзначаючи День цивільного захисту, в рамках проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» учні ДНЗ «Деражнянський центр професійної освіти» відвідали пожежно-рятувальну частину,
де їм розповіли про сучасні методи гасіння пожеж, засоби захисту вогнеборців, а також продемонстрували технічні можливості пожежно-рятувальної техніки.
Співробітники Головне управління ДСНС у Хмельницькій області спрямовували свої професійні знання та вміння на формування в учнівської молоді навичок безпечної поведінки в надзвичайних ситуаціях, пояснили учням, що робити, якщо натрапили на невідому річ, схожу на
вибухонебезпечний предмет, показали, як правильно використовувати вогнегасник, а також розповіли, як себе поводити у разі виникнення пожежі.


У рамках Тижня безпеки життєдіяльності в бібліотеці навчального закладу було організовано книжкову виставку «Безпека понад усе», адже найвищі цінності суспільства – це людина, її життя і здоров’я, недоторканість і безпека.



90
-ті роковини Голодомору 1932-1933 років
Пам’ять  про трагічну історію краю повинна бути вічною. Саме тому, 21 квітня учнями 23 групи ДНЗ “Деражнянський центр професійної освіти” спільно з викладачем суспільних дисциплін Миколою Петренком проведено роботу по впорядкуванню пам’ятного знаку жертв Голодомору 1932-19333 років. Тільки пам’ятаючи минуле, ми можемо творити сьогодення і мріяти про майбутнє.

 20 квітня 2023 року в Деражнянській центральній міській бібліотеці відбулась творча зустріч з молодою письменницею, людиною, яку природа і батьки обдарували неоціненним багатством – багатогранним талантом, Ольгою Саліпою «Нехай любов буде у всьому».
Під час зустрічі талановита авторка зацікавила присутніх своєю творчістю та зарядила своїм життєвим позитивом.
На згадку про зустріч відбулася традиційна фото- і автограф-сесія, лунали найкращі побажання молодій письменниці. Зустріч була теплою, жвавою, невимушеною і не залишила байдужим жодного з присутніх.
        На завершення всі присутні щиро побажали шанованій гості творчого натхнення, невпинного руху вперед, успіхів та здійснення мрій.
        Учнівська молодь ДНЗ «Деражнянський центр професійної освіти» також щиро дякує письменниці за її творчість, бажає творчих успіхів та вдячних читачів, а також працівникам Деражнянської центральної міської бібліотеки за запрошення та організацію зустрічі.


Продовжуємо профорієнтаційні зустрічі! Гостями заходу були учні та педагоги Деражнянського ліцею N1. Представниками центру професійної освіти у складі Галини Кирилюк, Сніжани Бриндзак, Наталії Романової надано необхідну інформацію про навчання в закладі освіти, професії, за якими здійснюється підготовка кваліфікованих робітників, правила прийому, організацію виробничого навчання та практики, організацію дозвілля, проведено тест на схильність до професії.
Дякуємо за дружню атмосферу. Окрема вдячність центральній бібліотеці за теплий прийом).


    18 квітня у Голосківському відділку Деражнянський центр професійної освіти , викладач фізвиховання Олексій Латун, в рамках проведення Спортивних ігор України серед учнів професійно-технічної освіти, ініціював змагання з настільного тенісу серед юнаків та дівчат.
    Метою змагань є популяризація гри, як виду спорту, залучення учнів до регулярних занять настільним тенісом та визначення кращих спортсменів.
    В іграх взяли участь 28 учнів, що змагались в динамічній та дружній атмосфері.


Гарний настрій – запорука довгого життя! Саме під таким девізом у Деражнянський центр професійної освіти тривають фізкультурно-спортивні заходи на виконання листа Комітету з фізичного виховання та спорту "Про проведення Спортивних ігор України серед учнів професійно-технічної освіти у 2022-2023 році" , що покликанні виховувати в учнів ціннісну орієнтацію на здоровий спосіб життя; покращення їх здоров’я; придбання необхідних знань в області фізичної культури і спорту; виховання дисциплінованості, наполегливості, витримки.
Викладачами фізвиховання Центру організовано ряд спортивно-масових заходів на спортивних майданчиках міста.
Учні в захваті! У великому азарті та захопленні від колективних ігор.


"Бережи природу для людського роду".

    У третю суботу квітня в Україні традиційно відзначають День довкілля. 
    З цієї нагоди, викладач природничих дисциплін  Вікторія Столяр спільно з учнями ініціювали  еко-акцію під гаслом "Бережи природу для людського роду".
    Учнівська молодь завзято прибирала від сміття прибережну зону, зупинку, корпуси навчального закладу. 
    Дякуємо кожному хто долучився до акції з благоустрою. Адже йдеться не лише про чистоту, а про повагу до природи, і, врешті-решт, повагу до самих себе.
    Закликаємо небайдужих, підхоплювати таку ініціативу, аби світ навколо ставав кращим!


"Чому варто обирати профтех?"

Профорієнтаційна зустріч "Професійна освіта в Україні, реалії та перспективи", "Чому варто обирати профтех?"  відбулася в стінах Деражнянської центральної міської бібліотеки.
Заступник директора з НВР Деражнянський центр професійної освіти Ольга Кіс розповіла про реформу профтехосвіти, перспективи, затребуваність кваліфікованих робітників на ринку праці, умови навчання та вступу до профзакладу.
Психолог Сніжана Бриндзак провела з слухачами психогеометричний тест на визначення схильності до різних типів професій.
Дякуємо працівникам бібліотеки за теплий прийом, а учням та педагогам ліцею N2 за активну участь.

10-11 квітня в Голосківському відділенні ДНЗ "Деражнянський центр професійної освіти " було організовано та проведено генеральне прибирання території навчального закладу.
Весняне тепло сприяло чудовому настрою учасників толоки. Учні та працівники, бадьорі та усміхнені, працювали дуже добре. Разом робота йде швидше. Проведення таких позаурочних заходів учні підтримують стовідсотково, адже за чистотою в навчальному закладі та біля нього треба стежити, як за своєю домівкою.

Арт-проєкті «Святковий Великдень».

Навчальна діяльність та виховна робота  дають результат лише в тому випадку, коли взаємопов'язані. 
Учні та педагоги Деражнянський центр професійної освіти постійно у творчій взаємодії. 
Навчання переплітають із творчістю. Створюють і мотиваційні стенди, і мистецькі експонати.
     Сьогодні колективні роботи учнів та педагогів виставлено в  приміщенні Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва, де вони прийматимуть участь в Арт-проєкті «Святковий Великдень».


Напередодні світлого свята Великодня в лабораторії кухарів Деражнянський центр професійної освіти   пахне родзинками та ваніллю. Це не дивно, адже за тиждень тут приготували не один десяток великодніх пасок, які потраплять на столи захисникам нашої держави.

Нам усім так хочеться, щоб наші хлопці швидше повернулись додому, щоб усі були цілі та здорові. Знаємо, що домашня випічка їм дуже подобається, це надихає нас кухарів, викладачів, учнів приходити на кухню та готувати для захисників.
Нині інженерно-педагогічний колектив разом працює заради спільної справи, заради спільної Перемоги!


Віримо в Україну! Віримо в ЗСУ!

Не втомлюються учні Центру волонтерити, готувати для воїнів домашні смаколики. Це не просто потреба, це щотижнева традиція і дієвий спосіб відчувати себе дотичними та потрібними.



Здоров’я - найвища цінність


Найвища цінність суспільства – людина, її життя і здоров’я. Необхідно зауважити, що з кожним роком збільшується кількість факторів, що негативно впливають на людину. Саме тому, 7 квітня психологічною службою ДНЗ «Деражнянський центр професійної освіти» було проведено заняття з елементами тренінгу на тему: «Здоров’я – найвища цінність» з учнями 14 групи. Учні дізнались багато корисної та цікавої інфорації, яку змогли застосувати  в практичних вправах

Інструменти Google для професійної освіти

Протягом березня місяця викладачі та майстри в/н  Людмила КЕРНИЦЬКА, Альона ЯСІНСЬКА, Олена ВОРОБЙОВА, Іванна ФЕДОРОВИЧ, Тетяна КОВБАСЮК пройшли дистанційний курс “Інструменти Google для професійної освіти”, тренером курсу був Андрій ФІЛІПОВИЧ методист НМЦ ПТО ПК у Рівненській області та отримали сертифікати на 30 годин. В рамках курсу удосконалили професійну компетентність (цифровий компонент) за наступними темами:

1. Організація групової взаємодії в умовах дистанційного навчання за допомогою сервісу Google;

2. Робота в Google – аккаунті. Переваги Google Сервісів. Створення в Classroom (Google клас) курсу;

3. Створення спільних Google meet, Google Календар;

4. Сервіс для створення інтерактивних навчальних матеріалів за допомогою Google Диск, Google Sites (Google Сайти), Google Форми, Google Keep та Google Документ;

5. Розроблення власного цифрового проєкту. Дякуємо за отриманні знання та практичні навички.



Самоосвіта педагогів, як складова методичної роботи

Хто не хоче відставати, мусить рухатися вперед, і не зупинятися, досягнувши вершини, а підійматися вище. У цьому ж полягає основна місія сучасного викладача. Одним з найбільш ефективних засобів підвищення професійної компетентності педагога  – це самоосвітня діяльності, тому відповідно до річного плану роботи Центру в березні  було проведено засідання педагогічної ради на тему «Самоосвіта педагогів, як складова методичної роботи».

Педагоги нашого навчального закладу поділились досвідом роботи з проходження безоплатних короткострокових курси підвищення кваліфікації, майстер – класів які проводять методисти НМЦ ПТО ПК Запорізької, Сумської, Чернігівської, Закарпатської областей. Такі курси пройшли майстри в/н і викладачі, зокрема Воробйова О.А., Гузієва Ж.В., Кіс О.О., Ясінська А.В., Романов М.П., Федорович І.С., Бриндзак С.В., Олексюк Т.О., Романова О.А., Молодецька І.В., Миськов Я.В., Ковбасюк Т.М. Романова Н.І., Керницька Л.В., і отримали приблизно до 100 сертифікатів у 2022-23 н.р.

      




Підсумкове засідання 

атестаційної комісії І рівня


З метою стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності освітнього процесу у Деражнянський центр професійної освіти 29 березня відбулося підсумкове засідання атестаційної комісії І рівня, яка дала об’єктивну оцінку діяльності десятьом атестантам.

Вітаємо колег з успішним проходженням атестації, бажаємо успіхів у роботі та натхнення для подальшого професійного зростання!




Продовження атестаційної експертизи


Під час проведення атестаційної експертизи 23.03.2023 р. учні  ІІІ курсу ДНЗ “Деражнянський центр професійної освіти” виконували комплексні кваліфікаційні завдання з  професій, зокрема: „Кухар; кондитерˮ та “Слюсар з ремонту с/г машин та устаткування (3 розряду); тракторист-машиніст с/г виробництва” (категорія А 1). Для об’єктивного оцінювання дотримання стандартів ЗП (ПТ) О і вивчення реального стану основних напрямів діяльності закладу освіти залучено методистів НМЦ  ПТО ПК Миколу СТАСЮКА та Галину СОЛЕНЦОВУ, а також провідних спеціалістів Чорноострівського професійного аграрного ліцею. 

Також було проведено перевірку управлінської діяльності Центру завідувачем лабораторії науково-методичного забезпечення управлінської діяльності  НМЦ  ПТО ПК у Хмельницькій області Світланою КОЛОМІЙЧУК та начальником відділу бухгалтерської звітності, фінансово-економічного моніторингу професійних навчальних закладів Тетяною ЄМЕЦЬ


Атестаційна експертиза продовжується

Атестаційна експертиза продовжується 22.03.2023 р. проведено практичну частину з професії “Контролер-касир” та “Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних”. Для об’єктивного оцінювання дотримання стандартів ЗП (ПТ) освіти і вивчення реального стану основних напрямів діяльності закладу освіти залучено кваліфікованих фахівців, замовників робітничих кадрів – предстаників організацій та підприємств нашого міста, а також методистів НМЦ ПТО ПК  у Хмельницькій області Галину СОЛЕНЦОВУ та Інну КИРИЛЮК. Також проведено перевірку методичної діяльності  Центру методистом Галиною ТИМОЩУК.



                   Атестація навчального закладу

Складовою системи якістю підготовки кваліфікованих робітників у закладах ПТО є атестація закладу. 21 березня 2023 року у ДНЗ “Деражнянський центр порфесійної освіти”  було проведено атестаційну експертизу із загальноосвітньої підготовки. Присутні: Тетяна Сидоренко – методист НМЦ ПТО ПК, вчителі загальноосвітньої підготовки місцевих шкіл Оксана Кузнєцова – вчитель англійської мови; Наталя Коваль – вчитель математики; Оксана Гольник – вчитель української мови. Під час проведення атестаційної експертизи здобувачі освіти писали комплексні контрольні роботи з предметів: українська мова, математика, історія та англійська мова. 


                     Наближаємо перемогу!


Учні спеціальності «Кухар; кондитер» ДНЗ «Деражнянський центр професійної освіти» в черговий раз долучилися до волонтерської справи.

Все буде Україна !!!



Зустріч з представниками Товариство Червоного Хреста України

    9 березня відбулася зустріч з представниками Товариство Червоного Хреста України (місто Хмельницький).

    По завершенні 6 годинного очного, інтенсивного навчання були виданні сертифікати міжнародного зразка, дійсні у 192 країнах. Учасники тренінгу висловлюють щиру подяку інструкторам за здобуття практичних навичок по наданню першої домедичної допомоги та цінні знання, які рятують життя!


День народження Кобзаря

У свідомості кожного громадянина нашої держави Т.Г. Шевченко займає місце національного героя. Завдяки своєму життю та творчості великий митець надихав патріотів України до боротьби за правду, свободу та майбутнє нашої неньки України. В день народження Кобзаря згадуємо про нього в стінах Деражнянський міський історичний музей .
Віддаючи шану Шевченку та Героям нашого часу.

Шевченко закликає, 
УКРАЇНА ПЕРЕМАГАЄ!

З нагоди відзначення 209-тої річниці від дня народження великого українського поета, Кобзаря українського народу Т.Г. Шевченка, в інформаційно-бібліотечному центрі ДНЗ “Деражнянський центр професійної освіти” 

9 березня бібліотекарем закладу було проведено бібліотечний урок “Шевченко закликає, УКРАЇНА ПЕРЕМАЄ!”  –  головною метою якого було показати значимість постаті Кобзаря для людства, поглибити знання з краєзнавства, розвивати творчі здібності учнів, показати актуальність його творів та зв´язок Т. Шевченка із сьогоденням, виховувати повагу і шану до генія України.


Здобувачі освіти опановують професію "Слюсар з ремонту с/г машин та устаткування"
8 березня Франц КУРАС провів відкритий урок з групою №12  на тему “Підготовка машин очищення зерна для роботи”. Метою уроку було: – формування на основі теоретичних знань навиків прийомів виконанню необхідних операцій; – опрацювання  віялки для очищення зерна та правил експлуатації с/г машин. Майбутні слюсарі  вміло засвоїли поданий навчальний матеріал,  пройшли опитування та показали практичні навички при розв’язанні виробничих ситуацій. 

    У стінах Деражнянський центр професійної освіти пройшов щорічний звіт- огляд художньої самодіяльності здобувачів освіти та працівників Центру.
    Учнівська молодь м. Деражні та Голосківського відділку спільно з викладацьким колективом підготували музичну програму під гаслом "Рік незламності України".
Висловлюємо подяку працівникам Хмельницький державний центр естетичного виховання учнівської молоді за схвальну оцінку на адресу працівників закладу в напрямку національно-патріотичного виховання підростаючого покоління та проведення виховної роботи.
    Дякуємо вихованцям Центру, що відкрили у собі приховані здібності та таланти. Подарували шквал неприхованих позитивних емоцій глядачам.
Все буде Україна!!!!




3 квітня 2019 року відповідно до спільного плану роботи Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА та Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області на базі Державного навчального закладу «Деражнянський центр професійної освіти» відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» серед учнів ЗП(ПТ)О.



Зі словами вітання до учасників конкурсу звернулися: Л.К.Джус, заступник директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області; А.В.Івахов, заступник голови Деражнянської міської ради; М.В.Черкаський, директор Державного навчального закладу «Деражнянський центр професійної освіти». 

 У конкурсі взяли участь дев’ять учнів-переможців І-го етапу конкурсу. Програма змагальницького заходу складалася із теоретичного та практичного турів. Теоретичний тур передбачав перевірку знань з предметів: «Трактори», «Сільськогосподарські машини», «Комплексна система технічного обслуговування і ремонту сільськогосподарської техніки», «Охорона праці», «Правила дорожнього руху», «Агротехнологія» та розв’язання кросворду. 
 Практичний тур відповідав кваліфікаційним вимогам професії «Тракторист–машиніст сільськогосподарського виробництва» кат А1 і передбачав виконання двох завдань:
 1. Регулювання начіпної системи трактора та регулювання плуга на задану глибину оранки. 
 2. Керування трактором та оранка земельної ділянки площею 0,15га.
 Роботи конкурсантів оцінювало журі, до складу якого входили: Дмитришин А.А., директор ТОВ «Герром-Інвест Україна (голова журі); М.П. Стасюк, методист лабораторії професійної підготовки Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області; В.В. Барабаш, викладач Чорноострівського професійного аграрного ліцею; М.В.Козютинський, майстер виробничого навчання Державного навчального закладу «Лісоводський професійний аграрний ліцей». 
 Журі обласного конкурсу відзначило високий рівень професійної майстерності і творчості учасників конкурсу.

Переможцями ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» стали:
 І місце – Федорівський Андрій Андрійович , учень Державного навчального закладу «Лісоводський професійний аграрний ліцей»; 
 ІІ місце –Кілимник Юрій Миколайович, учень Державного навчального закладу «Деражнянський центр професійної освіти»;
 ІІІ місце – Ремішевський Мирослав Владиславович, учень Вищого професійного училища №36 с.Балин.
 Переможців конкурсу нагороджено цінними подарунками, учасників- заохочувальними призами. 
 Під час проведення конкурсу з викладачами та майстрами виробничого навчання заступником директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області Л.К.Джус було проведено проблемний семінар за темою «Дидактичне забезпечення навчально-виробничого процесу відповідно до СП(ПТ)О на модульно- компетентністній основі».

У семінарі взяла участь А.М.Харчук, заступник директора-начальник управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки яка окреслила основні завдання які стоять перед закладами професійної (професійно-технічної) освіти області.

26.06.2019 року

Відкриття навчально-практичного центру на базі Голосківського відділку


26 червня 2019 року відбулося урочисте відкриття навчально-практичного центру з підготовки фахівців агропромислового виробництва на базі Голосківського відділку ДНЗ «Деражнянський центр професійної освіти», який стане базою для практичної підготовки та стажування викладачів і майстрів виробничого навчання аграрних закладів профтехосвіти області.


Участь в церемонії відкриття закладу взяли т.в.о. голови обласної державної адміністрації Володимир Кальніченко, директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Омелянюк, директор Департаменту освіти і науки Олег Фасоля, заступник директора- начальник управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Антоніна Харчук, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти Людмила Шевчук,  представники районної влади.  Навчально-практичний центр підготовки фахівців агропромислового виробництва очікує своїх студентів, які стануть причетними до новітньої історії сучасного та модернізованого закладу професійної освіти.













10.07.2019 року


18.11.2019 року



Зустріч з представниками поліції

Сьогодні, як ніколи зростає важливість співпраці навчального закладу  з працівниками правоохоронних органів. Адже профілактична робота дає можливість застерегти дітей від необдуманих вчинків, навчити як правильно діяти в конфліктних ситуаціях, як приймати зважені рішення, допомогти оволодіти навичками самозбереження.
В медіатеці  нашого закладу відбулася зустріч учнів ІІ курсу з представниками сектору Летичівського відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області , які познайомили учнів з видами правопорушень, що часто зустрічаються у навчальному середовищі та на вулицях міста. Вони звернули увагу на види відповідальності учнів та їх батьків за скоєні правопорушення. Також поліцейські звернули увагу присутніх на правила поведінки у громадських місцях та нагадали про правила безпечного користування Інтернетом, про шахраїв, що користуються віртуальним спілкуванням.

22.01.2020 року




З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любовi до Батькiвщини, нацiональної свiдомостi, людської гiдностi, відродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина Української держави; поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження iнтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу була проведена година спілкування до Дня Соборності України на тему : «Україна – соборна держава».




03.02.2020

Виставка «Люди вистояли — не вистояв бетон»




У Центрі професійної освіти підготовлено виставку «Люди вистояли – не вистояв бетон». Виставка приурочена пам’яті нашого земляка Героя України Івана Зубкова — командира роти вогневої підтримки, легендарного «кіборга», що загинув  під час захисту Донецького летовища. Під час одного з боїв Іван Зубков викликав вогонь артилерії на себе, прикривши відхід підрозділу. Шануймо пам’ять захисників!
05.02.2020 року

Навчальна евакуація у Голосківському відділку Деражнянського Центру




У світлі останніх подій у державі і взагалі, на випадок пожежі чи іншої надзвичайної ситуації у Голосківському відділку Деражнянського Центру 05 лютого 2020 року проводилася навчальна евакуація. Захід організовано викладачами дисциплін «Захист Відчизни» Бачинським В.С. та «Охорона праці» Романовою О.А.  З учнями відділку відпрацьвано шляхи евакуації з навчальних приміщень, навчання з первинними засобами пожежогасіння та засобами індивідуального захисту. 

Цікаві зустрічі у стінах медіатеки
21.01.2020 року




Втілення ІКТ на  уроках теоретичного навчання.
20.02.2020 року


Година спілкування з елементами тренінгу на тему:

« Конфлікти. Види та наслідки»

Під час спілкування учні Центру сформували поняття «конфлікт» і «конфліктна ситуація», ознайомилися з причинами виникнення конфліктів, їх видами, стадіями розвитку, способами запобігання, а також поглибили знання та навички контролю за власною по­ведінкою, щоб уникати провокаційних дій із боку інших людей.






Кобзарю! Знов до тебе я приходжу,
Бо ти для мене совість і закон…
Ліна Костенко

Твори геніальних поетів ніколи не бувають прочитані до кінця. Що більше пізнаєш справжнього Шевченка, то більше в його творах знаходиш незвіданого. Його феномен залишається до кінця не пізнаним. А чари його слова, здається, не будуть розгадані ніколи. Такою самою мірою, як і загадка його генія, хвилює нас його життєвий шлях. Шевченко для нас – це не тільки черговий письменник, творчість якого вивчають на уроках української літератури, а й той, ким живуть, з якого черпають життєві сили, любов до України, віру в прийдешнє.
 Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка — живе і вічне. Вивчаймо його, думаймо над його істиною, виконуймо його заповіти, які посилав нам, синам свого народу. 
10 березня 2020 року відбувся виховний захід  з  нагоди дня народження великого генія українського народу – Тараса Шевченка.  Учні голосківського відділку разом з Ясінською Альоною Василівною підготували прекрасне свято, на якому гортали сторінки життя поета, відчували важливість й пророчість Кобзаревих  слів сьогодні.





Завдячуючи впровадженню інтерактивних технологій на уроках української мови та літератури, з'являється можливість на високому рівні якості проводити нестандартні уроки.
Якщо послідовно й систематично використовувати на уроках комп'ютерні технології, стає легше контролювати творчий розвиток учнів, формувати спеціалізовані знання в процесі навчання й виховання особистості, реалізувати можливості сучасних засобів навчання.
 Нове покоління, що зростає в епоху інформації, потребує принципово нових рішень у педагогічному вихованні. Використання комп'ютерних та інформаційних технологій є необхідним інструментом для сучасного уроку української мови, а також розвиває активну пізнавальну діяльність учнів і є важливим кроком до виховання гармонійної особистості ХХІ століття.

Немає коментарів:

Дописати коментар